Справа була ввечері, після звичайного трудового дня, коли хлопці спінінгісти зібралися за келихом пивка хтось із хлопців запропонував поїхати пополювати на весняного судака. З ранку ми з Пашкою зібрали/запакували/машину снастями і вирушили в пошуки довгоочікуваного судака. Нікому не секрет, що весняний судак - дуже жадібно викидається, атакує практично будь-які приманки.

У цей час якраз піднімається температура повітря і майже всі водоймища повністю звільняються від льодової кірки. Ми шукали хижака на початку березня ближче до ділянок, де розташовуються зимувальні судачі ями, ми знаємо, що скоро у них нерестовий період і своєї зимової обителі судак не покине. Ми вирішили шукати його на глибинах від 1.5 до 12 метрів, тому що на мілководних ділянках судака практично не зустріти. 

Ми враховували факт, що в цей період водоймища починають прогріватись і обитель судацької зграї змінюватиметься через природну активність. І не секрет, що під кінець березня судаки часто відвідують місця, де відбуватиметься процес ікрометання. Це справжній час жора цікавого хижака.

І так ми зіткнулися з вибором принад. Ловити судачків спінінгом можна як з човна і це надійніше, тому як рибалкам надається більше шансів рибалити на будь-якій глибині та території, так і з берега. В якості проводки, ми використовували джиг. Підібрали потрібну вагу джиг головки, який відповідав глибині та течії.

А який колір приманки використовувати, це питання застав нас зненацька і ми трохи посварилися. Напарник дотримувався думки, що все одно який колір застосовувати, тому що думав що судак після зими голодний і робитиме жадібні атаки. А я твердив, що приманка повинна бути природною і нейтрального кольору, тому що днище води абсолютно порожнє після зими і яскраві відтінки будуть просто відлякувати наш трофей. Прийняли рішення працювати з твістерами і віброхвостами до 7 см, оскільки більші розміри приманок у цей період не актуальні, риба після зими сповнена ікри та великі наживки просто відлякують хижака.

Але в запасі у нас ще були і блешні, коливалки і мандули, і різні види вертушок (в основі - Мепс). На початку весни, коли судак застоюється на глибинах, манили ми його коливаннями і цей вибір оснастки не підвів нас...ми порівну з напарником відзначилися парочкою трофеями (1.8, 1.950, 2.020 та 2.450 кг). Напарник побачив, що ікластий вийшов на мілководді і ми прийняли рішення відкидатися "Мандулою"...і тут знову-таки, жадібна атака - і наш красень судак у нас на кукані. Наступного дня ми вирішили випробувати "рибки поролонові", відтінки використали різні, але успіх назрів нас, коли пішли в хід нейтральні кольори на глибині +-3 метри. Покльовки були не жадібні, але результативні.

Готуємо снасть.

Вибір спінінга займає значне місце у лові судака. Якщо рибалити з човна, то довжина вудлища повинна не перевищувати довжину 2.70 метра (для зручності закидання та комфорту виведення). А якщо береговий джиг, то довжина спінінга може бути від 2.30 до 3.00 метра (я б радив до 2.70), тому що з берега треба виконати точний, а головне далекий закид. Діапазон тесту спінінга має бути від 15 до 35 гр.

Ми використовуємо в таких рибалках  Фаворит СкайлайнФаворит Х1Фаворит Нео Бриз. Котушку використовуємо в типорозмірі від 2500 до 4000 (Шимано СтрадикШимано УльтеграШимано Стелла). Шнур  підбираємо якісний до 0.13 мм. Запам'ятайте, ніколи не економте на шнурах, вибирайте шнури середнього цінового діапазону, а краще дорогі, щоб під час виведення не матюкатися, коли у Вас з під носа обривається довгоочікуваний трофей. Повідками ми не користуємося, ми використовуємо шок лідер і тому є свої причини про які ми розповімо Вам пізніше.

Тактика ловіння (лову).

Проводку слід робити повільну, судаки по весні мляві і сил гнатися за швидкою приманкою у них немає, обов'язково потрібно робити тривалі зупинки. А локацію лову потрібно міняти постійно, якщо протягом 20-30 хв у вас не було клювання. Декілька тактичних порад. Якщо рибалити ввечері, подумайте про одяг він не повинний бути яскравим (щоб не злякати ікластого) і враховуйте, де заходить сонце ... Судак бачить з води силует рибалки на горизонті, коли заходить сонце і від повного місяця.

Обов'язково перевіряйте гостроту гачків, при різних зачепах вони повірте дуже туплять. Вам на допомогу звичайний сірниковий коробок (бік сірчистий для наточення).

А ще, треба ловити на водоймах, а не за екранами телевізорів або планшетів, тоді і результат буде очевидним.

Краще поганий день на рибалці, ніж добрий на роботі! НХНЧ!