Всі ми риболови рано навесні з нетерпінням очікуємо, коли ж розтане лід, щоб взяти в руки спінінг і вирушити на водойму. Не секрет, що саме в цей час хижа риба, готуючись до нересту, добуває собі їжу, в нашому випадку - жадібно атакує мальок (приманку). У цей час, коли тане лід у воду потрапляє кисень, при чому з берега вимивається земля, а це просто кажучи - активізується різноманітна живність. Для хижака - це райська насолода, хоча в необережності атакує все що в активному русі в тому числі - приманки (силікон, блешні, воблера).

Щоб рибалка спінінгом з берега принесла Вам успіх, треба знати де саме водиться ікласта!

Кінець квітня, початок травня – закінчується нерест у щуки. В цей час вона активізується. Хоча рибалки називають цей період болючим для неї (хворіє, млява). Але якщо Ви не лінуєтеся і постійно на водоймах в активному пошуку, то результат себе не змусить чекати.

Якщо Вам дозволяють умови, намагайтеся підійти максимум близько до берегової кромки і шукайте хижака на просвітлених ділянках плесу, каламутні місця слід уникати, щучка орієнтується практично завжди зором.

Шукайте завжди щуку в траві, чакані, очереті, повірте вона з нетерпінням чекає там на свою здобич. Не слід забувати і про заглиблення на дні водоймища - залікове місце для замаскування.

Височини на дні води цікаві мирній рибці. Ці місця практично з берега не виявиш, підказкою будуть служити бульбашки повітря на поверхні, а це означає, що мирна риба посилено харчується.

Потенційним ареалом у пошуку хижака стануть затоки невеликі, кишені, плавуни - саме там зазвичай щука любить вичікувати свою здобич.

Дуже важливу роль у пошуках хижака береговому спінінгісту відіграє погода (кліматичні умови), тобто абсолютне її розуміння, щоб рибалка принесла результат.

Декілька факторів коли не клює:

а) стрімко зростає тиск;

б) коли вітер північний (поривчастий) із сильною зливою.

Коли восени з'являються перші заморозки, щучка шукає місця глибше, там реально шари води тепліші.

Але не варто сумніватися, що в теплий похмурий день чи дощ – це реальний Ваш шанс потрапити на жадібний жор хижака. Бажана температура води для лову хижака спінінгом з берега становить від 2-х до 15 градусів тепла.

Поговоримо про наявність снастей, щоб ловити щуку.

І так, спінінг.

Спінінгове вудлище повинно бути надійним, пружним, зі зручною рукояткою. Тест вудлища, його стрій і довжину потрібно підбирати індивідуально під Ваші умови лову. У цьому Вам допоможуть консультанти інтернет магазину Доктор-Фишинг  - професійні рибалки спінінгісти, які день у день проводять на різних водоймах України тестуючи різні спінінги.

Монтаж оснастки/вибір котушки/який шнур/правильний флюр - це ще один дуже важливий елемент для лову хижака.

Типорозмір спінінгової котушки можна підбирати індивідуально, а це 2000/2500/3000/4000.

Бажано на котушках не заощаджувати. Рекомендуємо купувати перевірені виробники:

     - Шимано;

     - Фаворит;

     - Брейн;

     - Окума.

Котушка для спінінгової риболовлі цих виробників ніколи не підведе Вас у відповідальний момент. Кількість підшипників у котушці бажано мінімум 3+1 у Шимано, а Фаворит, Окума та Брейн від 8+1, ну і чим більше підшипників, тим легше Вам керувати нею.

Фрикційне гальмо це головний механізм котушки, воно потрібне в той момент, коли у Вас на гачку бажаний трофей і правильна робота фрикціону при виведенні - це запорука успіху, що Ваш хижак буде вдало заведений у підхват.

Вибір шнура - це справа педантична, і в залежності від оснащення підбираєте його діаметр таким чином, щоб він головне не скручувався, був міцним на розрив. Щука, риба різка і коли відбувається клювання (удар), Ви повинні не сумніватися у надійності свого шнура. 

Наступний важливий елемент при лові щуки - повідець. І щоб у Вас не було зрізів, обирайте повідець:

- Сталевий;

- Вольфрамовий;

– Кевларовий.

Це буде Ваш вибір за обставин яких представить Вам водоймище.

Якщо говорити про оснащення, то немає нічого складного. До основного шнура прив'язуємо повідець, який ви обрали, з іншого боку повідця чіпляємо вертлюжок на застібці для причепу приманки.

Правильний вибір приманки для полювання на щуку спінінгом з берега змусить замислитися навіть найдосвідченішого спінінгіста.

В арсеналі мають бути:

- блешні, коливалки, вертушки;

- Воблера (з різним забарвленням та довгою лопатою);

- Поролонові та силіконові рибки.

Якщо підсумувати, то рибалка на щуку спінінгом з берега - це цікаве захоплення. Основне завдання спінінгіста - шукати рибу, виманити її, утримати її і зрештою зробити гарне фото та відпустити.