Спінінговий лов окуня - заняття яке полюблять багато хто. Робити емоційне виважування ультралайтом навіть найменшого окунця, різнопланові найтонші клювання, все це робить цю рибу бажаним трофеєм від якого ти отримуєш реально захоплююче задоволення.

Поговоримо, де живе окунь!

Місця проживання окуня в реальності дуже прості і розшукати його рибалці спінінгісту не складе труднощів. Але як знаємо, що жодна теорія не замінить нам практику. Тому кожен рибак повинен регулярно юзати спінінгом на будь-якому водоймищі і у вільний час обов'язково випробувати ту чи іншу приманку, яка спокусить довгоочікуваного полосатика. 

Як правило, окунь тримається локально до русла, заглиблених брівок або коряжині. Тільки в таких місцях з використанням мінімальної за вагою джиг-головку, підібравши правильний силікон по місцевості, Ви з впевненістю отримаєте довгоочікуваний результат. Знайти точку, де стоїть хижак на водосховищах, річках чи озерах – завдання нелегке.

Коли все-таки краще зловити смугастого?

Влітку окунь прокльовується майже завжди. Але великі особини слід ловити або вранці, або надвечір. 

Дуже спекотний день, вудити смугастого бажано після заходу сонця і перед світанком сонця. Найчастіше можна спостерігати, коли спінінгіст з ультралайтом полює біля пляжу, де у розпалі купальний сезон. Дивовижна каламутня, піднімаються кормові частинки і багата на кисень вода приваблюють дрібного полосатика. Саме такий метод лову підійде, коли ви з сім'єю у спекотні дні відпочиватимете на пляжі.

Нікому не секрет, що погода є основним фактором при лові окуня. Якщо сонце стоїть прямо над горизонтом, краще свій час провести на пляжі. Похмурий, прохолодний день температура +-20 град. легкий моросистий дощ - ідеальні умови для ловіння окуня. 

А перед початком грози, за кілька хвилин коли у Вас з'являється шанс бути на водоймі, Ви реально відірветесь від жадібних клювань і скаженого виважування гідного матросика.

Комплектуємо снасть на окуня.

Окунь, відноситься до хижих риб і для цієї дивовижної риболовлі нам знадобиться ультралайтовий спінінг, який Ви можете придбати в інтернет-магазині Доктор-Фишинг, безінерційна котушка, риболовний шнур, флюорокарбон. Повідець у цьому оснащенні не знадобиться, приманку зачіплювати варто застібкою або безпосередньо з'єднувати з флюром. 

Одна з ключових проблем спінінгіста - підбір приманки, а підібрати її в літній період, завдання не з найпростіших. Тому у наборі у Вас мають бути різні типи приманок для будь-якого експерименту. Зробивши кілька не реалізованих закидів Вам відразу треба думати, експериментувати і міняти приманку.

Спосіб лову – найважливіший етап реалізації. Презентувати ту чи іншу приманку справа хитрості та спритності. Тому Ви повинні спритно подавати рибі силікон, вертушку або воблерок використовувати при цьому різні проводки: рівномірну, усіляку рвану в товщі води або придонному шарі. 

Фаворитом є класичний мікроджиг, досвід на різних змаганнях і водоймах показує, що даний спосіб лову завжди буде актуальним навіть якщо на інші проводки активність клювання не спостерігається. Якщо Вам довелося рибалити на дрібнуватих ділянках водного плесу або абсолютно зарослої території, Вам на допомогу блешні які не зачіпаються (гачок повністю прихований спеціальними дротяними вусиками) або силікон на гачку офсетному, поппер або волкер. Все вище сказане дозволить Вам з впевненістю почуватися на будь-якому практично водоймищі і максимально реалізувати довгоочікуване клювання смугастого матросика (окуня).