Ми коротко викладемо тонкощі ловіння щуки восени, щоб Ви були задоволені ефектом своєї риболовлі!

Пізньої осені, коли наближаються холоди, в цей період водиця дуже відчутно холоне, через що підводна флора застигає і рівним пластом укладається на днище водойми, тим самим відкриваючи спінінгісту нові масиви вудити щучку. Практично вся спінінгова родина цього подарунка природи вичікують з величезним передчуттям, адже можна зайнятися вивченням цікавих масивів, адже спекотного літа обловити не вдавалося через глибоководні водорості.

Не секрет, що цей випадок намагаються не прогавити й інші рибалки фанати, які привчилися виловлювати закидушками та поплавчаними снастями. Вони свої повсякденні оснастки відсувають на літо і екіпіруючись спінінгом тримають шлях на найдрібніші затоки, де в очікуваннях на клювання ігристого матросика, упертого судачка або жадібну щучку.

Але з величезним та заможним уловом навіть у цей цикл часу повернутися призначено не кожному. І тому є свої обґрунтування.

Хитрість №1

Щука страшенно ненавидить стрімкі перепади атмосферного тиску. Нікому не секрет, що абсолютно вся рибка належить до холоднокровного класу, а через зниження температури в її метаболізмі миттєво загальмовуються фізіологічні процеси, а цим значно знижується її інтенсивність.

Коли на вулиці справжній дубась (холодно), зубаста в цей період майже мертва, точніше сказати не активна. У цей час щука значну половину часу простоює нерухомо на одному місці в передчутті малої риби, яка пропливатиме повз. Підкреслимо, що габарит малька має бути величезним, щоб старання на кидок у випадок контратаки вгрохали не даремно. Глибокою осінню не глибокі водоймища холонуть швидше, у результаті інтенсивність зубастої слабшає. Підводячи підсумки можна стверджувати, що щуку восени в студеній воді необхідно розшукувати тільки на дрібних дільницях та береговій території. Крім цього важливо грамотно наблизитися до питання пов'язаного з вибором штучних наживок для риболовлі на ікласту.

З робочої практики, щука восени чудово ловитися після 14.00, і цю реальність, яку слід пам'ятати завжди.

Хитрість №2

Значне поняття очевидно на щучу інтенсивність виявляють погодні умови, значною мірою це стосується осяяності та атмосферного тиску. Всі ми думаємо, що коли за горизонтом сонечко і повний штиль, зубастий необхідно бути надзвичайно активним, тому що водяна обитель дуже швидко нагрівається і обставини у водоймі робляться досить благополучними. Але це теорема оманлива. Дощова погода, слякота – це ідеальні дні для активізації щуки. 

Трактується це тим, що восени інтенсивність чіткості води занадто височена, але це несприятливо відбивається на комфортабельності зубастої.

Звичайно коли сонце стоїть над горизонтом щука намагається якнайшвидше причаїтися від сонечка і точно не турбується про полювання. Значно позначити, коли яскраво світить сонечко восени, атмосферний тиск зазвичай височений, а це дуже несприятливо відбивається на інтенсивності щуки. Коли дощова погода, то практично зазвичай тиск не високий і що найголовніше стійко-стабільний, а це підвищує інтенсивність активності зубастої. Не секрет, що вітер на клювання щуки має свої дії. 

Коли на вулиці повний штиль зубаста у цей період дуже обережна і свою обитель вона не залишає. Втім, негативно впливає на клювання та вітерець, якщо дме зі сходу чи півночі. Відмінний вітерець для риболовлі на хижаку - це обдуваючий з південного заходу або півдня і має швидкість - 7 м/с.

Найчастіше, більшість рибалок спінінгістів вирушають на рибалку, коли на вулиці повний штиль і яскраво світить сонечко, а коли на подвір'ї дощ, мляка, вітер - про рибалку не думають, а це насправді одна з величезних помилок. Хоча рибалка, як правило, планується на вихідних і вплинути нам рибакам на погодні умови – завдання з нереальних! 

А в риболовлі, зіставляти зручність для людини та зручність для хижака не можна, бо ці речі цілком протилежні: "Що добре для людини - те погано для риби".

Хитрість №3

Серйозно акцентувати свій інтерес до майбутньої риболовлі можна за кілька днів подивитися на фазу місяця. Існує переконання, місяць не позначається на інтенсивність хижачки, але це хибне судження. З впевненістю можна говорити про те, що остання і перша фаза місяця перешкоджають збільшенню інтенсивності хижака. 

Хитрість №4

Раціональний підбір наживки. З впевненістю з'ясувати, яка з приманок зубастий підійде чудово за все, важко, тому що на це достатньо достатньо критеріїв, таких як специфіка і вимоги водойми, час доби, атмосферні обставини, дрібна риба якої хижачка годується у водоймі. Природно, коли Ви запланували рибалку, приходячи на водоймище бажано мати в комплекті максимальний асортимент приманок (силікон, колібалки, вертушки, воблера). Можна стверджувати, що надзвичайно уловистими розглядаються вертушки та воблери, але це не означає, що коливання та силікон не треба брати з собою в коробку. Підбір наживок потрібно обов'язково виконуватися з моніторингом містечка риболовлі. Раніше ми розповідали, по осені хижачка любить дотримуватися мілководдя, природно наживка має бути легенькою. Але в жодному моменті не крихітною, тому що її може жадібно атакувати окушок, а не щучка, яка характеризується основним завданням лову. Щоб успішно рибалити на ікласту восени, радимо застосовувати приманки, габарит яких не менше 12 см. 

І не забувати про правильний добір тієї чи іншої приманки, які здатні при нешвидкісній проводці виконувати чудову гру. Якщо говорити, який має бути колір приманки, то він особливого значення не має.

Хитрість №5

Не засиджуватися на місці. Чим частіше Ви мінятимете місця закидання (локації), тим швидше знайдете її - щуку. Одне місце треба обкидати 10-15 разів, якщо контратаки зубастої не відбулося - це може означати тільки те, що її в цій ділянці водоймища немає.