Ловити щуку влітку – непросто. Але цілком можливо, що говорять різні прислів'я (а вони, як відомо – народна мудрість). Ось деякі з них: "Щука спить, а зуби у неї не сплять", "Щуці дрімати - здобич не спіймати". Іншими словами – їсти хочеться завжди. І щуці теж…

Отже, завдання рибалки правильно визначитися на що клює щука влітку в конкретному водоймищі і визначити правильний час «полювання». Ці передумови бути успішним і відчути всю насолоду боротьби з хижаком: заманити його на гачок і подолати її активний опір. Тим, хто вже має такий досвід перемог, пояснювати її насолоду – просто безглуздо. А тим, хто про неї тільки чув, але хоче випробувати – настав час братися за справу.

Отже, до діла.

Насамперед слід звернути увагу на те, що після завершення весни апетит щуки під упадає. Тим часом вода, яка неабияк прогрівається влітку, і водяна рослинність – передумови того, що щука буде облаштовувати свої засідки (насамперед – коряжник, деревні завали, кам'янистий грей тощо) для несподіваних нападів на її потенційних жертв. Не слід забувати про те, що водна рослинність заважатиме Вам використовувати прості гачки так, як навесні або пізно восени, слід звернути увагу на офсетний гачок, який без жодних проблем пройде в місцях зарослих травою або коряжником. 

Щодо водосховищ, то важливо згадати, що їхня прибережна зона найчастіше добряче заростає травою, а на щуку слід полювати на тих глибоких ділянках, які межують з руслом річки, де є вали в глибину. До того ж не просто неабиякі поглиблення, а ті, які розташовані поблизу кам'янистих свалів, затоплених коряжників, ті місця, які до створення водосховища були лісом.

Шукати доведеться Вам, а допомога суттєво полегшує наявність у Вас сучасного ехолота та GPS-навігатора.

Що дасть перший? Він забезпечить знаходження цікавого, перспективного місця лову.

А другий? Це ще цікавіше: він запам'ятає потрібне місце. Отже, наступного разу Ви без проблем і швидко знайдете його місце своєї попередньої уловистої «стоянки».

Оскільки під час риболовлі Ви перебуваєте у постійному переміщенні водоймою у пошуку оптимального місця, виробляється якийсь алгоритм: Ви пересуваєтеся у певному «графіку», враховуючи два фактори: час доби та активність хижака.

Щоб хижак жадібно атакував Вашу приманку влітку Вам необхідно мати спінінг,, який дозволить організувати «полювання» в будь-якому місці (навіть там, де прибережна зона повністю заросла водною рослинністю), спінінгову котушку (бажаний  250030004000 тирозмір), надійний флюорокарбон або металевий дріт, все це Ви зможете придбати в каталозі нашого інтернет-магазину Доктор-Фишинг. Ваше завдання полегшать поверхневі воблери та волкери. Важливо також не забути про різні блешні, наприклад Kuusamo, вона має спеціальний захист гачків від зачепа (саме тому їх і прозвали в народі «незачіпляйками») і Ваша рибальська удача обов'язково повернеться до Вас, а бажаний трофей жадібно атакуватиме обрану Вами приманку.

Організовуючи лов на живця не забудьте ті снасті, які схожі на дрібну рибку. Очевидно, що оптимальними в даному випадку будуть ті види риб, яким щука традиційно віддає перевагу. Корисними будуть поплавці, жерлиці, кружки будь-яких розмірів.

Не варто забувати і про тролінг (рибалити хижака з човна, приманка яка слідує за човном), Вам слід мати класичні воблери, силікон і великі блешні, блешні що обертаються.