«Не впіймав карася — зловиш щуку». Це, як відомо, прислів'я про долю, терпіння та надію. Той, що надихає кожного рибака, який полює за зубатим хижаком. Поширений у різних прісноводних водоймах, який активно полює під час будь-якого сезону, він – ласий видобуток рибалки.
Залежно від пори року, щука полює по-різному. Навесні, вона ревно ховається на мілководді у водоростях – там, де можна легко поласувати дрібною рибкою. Полюючи її, вона атакує жертву щойно примітить її. Отже, рибалити щуку навесні слід або в траві, або не далеко від неї - в місцях, де промишляє хижак.
Не слід упускати з поля зору ті місця, де озера впадають у річку, а також поглиблення, ями, вири, тобто ту «місцевість», якою характерна зміна глибини.
Влітку досвідчений рибалка звертає також увагу на температуру води. Адже в спекотні дні щука ховається в пошуках прохолоди на глибині. Досвідчений мисливець на цього хижака не упускає з уваги ті ділянки, де швидкість течії знижується: саме в цих місцях він полює на мальків.
Восени слід звертати увагу на водоймища, яким характерний перепад глибин. На таких ділянках щука любить полювати в цей період року на ту рибку, яка прагне погрітися у сонячних променях. Ближче до ночі хижачка повертається на глибину.
Вище сказане не дає права ігнорувати фактор правильного підбору наживки. Якщо Ви не розраховуєте на улов дорослого хижака, живця слід підбирати належного розміру. Адже велика щука полінується полювати за дрібною принадою. 

Живець, який Ви підносите щуці, повинен тривалий час зберігати рухливість і мати яскравий відтінок луски. Так, наприклад, на перший погляд непримітний ротанчик легко витримає кілька атак щуки.
Для лову цієї красуні вудкою з поплавцем, вона обов'язково повинна мати вантажопідйомні поплавці. Важливо, щоб хижачка не помічала їхнього явного опору. Для такого виду риболовлі слід віддавати перевагу інерційним або безінерційним спінінговим котушкам. Перші чудово зарекомендували себе на водоймах із рослинністю. Тобто там, де у живця, якщо його не контролювати, є добрі шанси сховатися. Другі призначені для здійснення м'якого закидання приманки на далекі дистанції з поступовим зануренням приманки.
Влітку та восени доцільно використовувати кружки та жерлиці. Перші повинні мати запас волосіні, на якому є її запас 10-20 метрів. При цьому діаметр волосіні може змінюватись від 0,30 до 0,35 мм. 

Кожне клювання приводить до того, що кружок перевертається. Відмінна риса роботи жерлиці полягає в тому, що волосінь знаходиться на відповідних мотовилах, які прив'язуються до гілок дерев та інших чагарників біля води. Отже, щуку нічого не злякає, що є важливою передумовою успішного полювання на хижака.