Колись чув, що рибалка з жерлицями - це найцікавіше, чим ти зможеш зайняти себе в міжсезоння. І в цьому є своя хитрість, тому що зимова риболовля на щуку - найцікавіше проведення часу. Як правило, ми спостерігаємо на водоймищі картину, що де б ми не зупинилися - скрізь все в лунках, які рибалки просвердлюють для риболовлі щуки жерлицями. І це не секрет, що між лунками, найчастіше, все місце на льоду у відбитках, які за собою залишають рибалки, що бігають, як правило, до жерлиці, що спрацювала.

Через те, що зимова погода сама по собі не надихає, риболовля в цей час видається непривабливою, втім, можна запитати у будь-якого любителя, хто ганяється за довгоочікуваним ікластим трофеєм і Ви з'ясуйте, що це не так. Незважаючи на люті морози і, здавалося б, відсутність повноцінних затишних вимог, цей спосіб лову один із найцікавіших.

Жерлиця на щуку взимку

Критерій лову щуки на жерлиці звичайний: спочатку треба знайти живця. Як правило, це: окунь, плітка або маленькі карасі.

Наступним кроком буде, це відловленого живця нам необхідно розмістити в спеціально підготовлену ємність з водою і подбати, щоб рибка не замерзла, а головне - залишилася живою. На підказку Вам, (подібна ємність) це може бути звичайне відро з пластмаси, або можна обійтися звичайною пластиковою пляшкою з-під води (5л).

З досвіду бувалих любителів лову на жерлиці. Візьміть звичайну пластикову пляшку (1.5л), зробіть у ній безліч дірок для протоки води і сміливо поміщайте туди свій живець, потім у підготовлену висвердлену лунку опускайте пляшку прив'язавши шнурком до кілочка на березі – ваш живець залишиться цілим та не ушкодженним. 

Жерлиця для риболовлі на щуку взимку

Насправді механізм самої жерлиці простий. На звичайну круглу котушку намотується волосінь, а в кінці волосіні прив'язаний двійник або трійник. Є думка, що двійник краще кріпити на повідку для гарантії надійності і що ікластій він буде не по зубах. Якщо Ви ведете полювання на невеликих щупачків, використовуйте впевнено волосінь по товщі, але це не струна, але ви матимете можливість витягнути свій трофей, який жадібно атакував наживку, в нашому випадку, це живець. Перевага даного монтажу полягає в дуже частих клюваннях, недоліком - велика ймовірність сходів. І вибір завжди за рибаком. Ще один крок – це прапорці

Їх ми кріпимо скобами до котушок, через них (скоби) пропускається волосінь. Коли нарешті станеться клювання кликастої, волосінь змотується і прапор вистрілює і визначає клювання.

Насправді способів монтажів кружків дуже багато. Важливо, щоб було вільне скидання волосіні, бо необхідно розмотати 1-2 метри по льоду ... якщо відбувається атака зубастої, вона стрімко йде як по глибше, щоб проковтнути живця. Ви в той час чекаєте секунд 15-20, даєте зубастій проковтнути живець і робите швидку підсічку.

Я ловлю мальок не собі, мені щуку треба погодувати.